Skleněný obklad kuchyně, skleněná pracovní deska, dřevo

Art Collection - spojení kvality, praktičnosti a originálního designu

Jedná se o naprostou novinku v evropském sortimentu. Všichni známe materiály, jako Lacobel, grafosklo nebo fototisk, které jsou na našem trhu již zavedené. My jsme však chtěli zajít ještě dál a nyní vám přinášíme novinku z Hannoverského veletrhu designu – sérii Art Collection.

broušený ornament skleněný obklad kuchyně červený

Materiál, kde se snoubí naprosto originální design ornamentálních skel s fototiskem. Vyznačuje se velmi vysokou houževnatostí a tepelnou odolností, což jej, vedle klasického kaleného skla, staví na opravdu vysokou úroveň. Další výhodou je velmi dobrá omyvatelnost.

U série Art colection se jednoznačně snoubí praktičnost, originální design a kvalita.

 

domu/1000.html

domu/1000.html

Strukturu skla Atlantic, která vyjadřuje rozbouřené moře, cítíte na dotek. Efekt je ještě podtržen unikátním tiskem hladiny moře.

 

Jedná se o strukturální sklo, jehož reliéf je zvýrazněn grafickým tiskem. 3D efekt vnímáte okem i hmatem.

domu/1000.html
             

  PRT - 1012  

 (motiv pyrit)

   TPK - 1117

  (motiv tečky)

   KRA - 1207

  (motiv kůra)

  DVO - 7324

  (motiv dřevo)

KMN - 7019

(motiv kámen)

PDZ - 2404

(motiv podzim)

OCN - 6319 

(motiv oceán) 

 

 

 

 

Materiály / barevnost skla Art Collection

Art Collection – tvrzené sklo tl. 4 mm, kde se reliéf snoubí s fototiskem

 

 

Údržba a vlastnosti skla Art Collection

Jednou z mnoha výjimečných vlastností a výhod skleněných obkladů, pracovních desek a tvrzeného skla obecně, je jeho neporéznost a jednoduchá údržba. Jsou také velmi odolné proti mechanickému poničení a poškrábání a biologicky neaktivní – zaručují sterilitu a maximální hygienu.

Pro čištění se doporučují běžné čisticí prostředky. Skleněné obklady, vyráběné ve velkých formátech, zcela vyřešily problém s nevyčistitelnými místy (jako jsou např. spáry mezi klasickým kachlovým obkladem). Dalším významným faktorem je skutečnost, že tyto materiály jsou vhodné i pro alergiky a pro osoby citlivé na bakterie a plísně.

 

Technický popis

technicky-popis

Minimální rozměry a šířky stěn

a

Minimální rozměr od hrany skla k výřezu

40 mm

b

Minimální rozměr od hrany výřezu k výřezu

25 mm

c

Minimální rozměr stěny

200 mm

d

Maximální poměr k délce strany „x“

2/3

 

Maximální rozměry

y

x

Art collection

2100 mm

1600 mm

 

   

 

připevnění zásuvky přes skleněný obklad.

Zásuvka

Schéma montáže pro připevnění zásuvky přes skleněný obklad.
sdsdsderterter/1024.html
 
připevnění závěsného programu přes skleněný obklad.

Závěsný program

Schéma montáže pro připevnění závěsného programu přes skleněný obklad.
sdsdsderterter/1024.html
 
připevnění digestoře přes skleněný obklad.

Digestoř

Schéma montáže pro připevnění digestoře přes skleněný obklad.
sdsdsderterter/1024.html

Postup výroby

Skleněné obklady vyrábíme výhradně z kaleného skla, které je velmi houževnaté a má vysokou tepelnou odolnost. Nejprve se surové sklo nařeže na požadovaný rozměr včetně všech výřezů a opracování. Po té jej v kalící peci zahřejeme na teplotu 620°C a prudce schladíme. Díky tomuto procesu (kalení) se pozmění molekulární mřížka skla a materiál tak dostane požadované vlastnosti. Další fází výroby je nanesení velmi odolné a kvalitní barvy s odstínem dle výběru zákazníka.

 

Postup montáže

Stavební připravenost pro samotné zaměření – zeď či jiná plocha na kterou se budou lepit obklady by měla být zpevněná a bezprašná. Není potřeba podmalby, neboť skla jsou neprůhledná, ale povrch by měl být dostatečně hladký, aby z něj nevystupovaly ostré kusy zdiva či kameny. Co se týká rovinatosti plochy, tak skleněné obklady lze vypodložit a tak dorovnat křivost / průhyb zdi, ovšem sklo nelze ohýbat a toto dorovnání se nám může opsat po hranách skleněného obkladu. Skla lze skládat na sraz avšak doporučují se dilatační spáry cca 2 mm. U některých materiálů PD, zejména kámen atp., je třeba obklad usadit na silikonové podložky, což umožňuje aplikovat větší množství tmelu a tak je zabezpečeno lepší utěsnění. Dále pro přesné zaměření je potřeba mít osazeny veškeré části nábytku a ostatní věci, které určují hranice obkladu (pracovní desku, korpusy horních skříněk, digestoř… a ostatní).

Samotná montáž je velice rychlá a čistá. Jednobarevné skleněné obklady se na zeď případně jiný podklad lepí. Standardně obklad postavíme na pracovní desku a následně nalepíme na zeď. Samozřejmostí je i utěsnění všech spár silikonovým tmelem v takovém množství, aby nebyl příliš nápadný.

 

barva Materiály / barevnost ruka Údržba / vlastnosti popis Technický popis / postup  

 

LuxRaff3578