Skleněný obklad kuchyně, skleněná pracovní deska, dřevo

Černé pracovní desky z tvrzeného skla - estetická i praktická volba

Černá je naprosto univerzální a hodí se snad ke všemu. K tmavému i světlému nábytku, do bytu i do domu. Lze ji kombinovat se všemi barvami. Pracovní deska z černého kaleného skla vyniká vysokou odolností, skvělými mechanickými i tepelnými vlastnostmi a exkluzivním vzhledem. Snadno se udržuje, omývá i leští a to zcela běžnými čisticími prostředky.

Záleží, jak vaše kuchyně vypadá, jakého výsledku chcete docílit a samozřejmě i na tom, jak velký prostor máte k dispozici – tmavé barvy obecně totiž opticky zmenšují. Na druhou stranu lesklé odrazové plochy a skleněné prvky jej zase dovedou opticky trochu rozšířit.

Tmavým barvám se rozhodně nedá upřít jedna věc: moderní interiér prodchnou atmosférou luxusu. I když vlastníte jen druhořadou kuchyň, leštěná pracovní deska jí propůjčí zcela odlišný dojem. Může být buďto zcela hladká, nebo svým žilkováním připomínat třeba mramor.

Skleněná pracovní deska čirá kuchyně

Skleněná pracovní deska bílá kuchyně

 

Materiály / barevnost jednobarevné skleněné pracovní desky

Float lesk – tvrzené sklo s lehkým zelenkavým nádechem

Diamant lesk – tvrzené sklo, které je až o 80 % vyčištěné od zelenkavého nádechu a je vhodné na světlejší barvy, dodáváme ze standardu vzorkovnic RAL, NCS. Lze použít metalické barvy, nebo barvy z naší nabídky – s efektem napodobeniny mramorů fládry apod. Nebo namícháme barvu přesně podle vašeho vlastního vzorku.

 

Údržba a vlastnosti černé skleněné pracovní desky

 

Skleněné pracovní desky se vyznačují výbornou údržbou a mechanickou a tepelnou odolností (až 300 °C). Díky neporéznosti mají výbornou omyvatelnost. Lze je udržovat i nejlevnějšími čisticími prostředky a jsou vhodné pro alergiky (tvoří dokonalé antibakteriální prostředí).