Skleněný obklad kuchyně, skleněná pracovní deska, dřevo

PRACOVNÍ DESKA S LUX RAFF

Pracovní desky ze skla s povrchem v matu, skvěle odolávající mastnotě i poškrábání. Tento povrch byl vyvinut výhradně za účelem použití pro výrobu kuchyňské pracovní desky.

kuchyňská deska lux raff dřez

Luxraff je velmi odolný materiál vyvinutý přímo na výrobu skleněných pracovních desek. Je specifický svým hrubým povrchem připomínajícím kůži. Díky této struktuře je tento povrch kuchyňských desek houževnatý jak proti poškrábání tak proti rozbití. Jako kalené sklo si i Luxraff zachovává rovněž i vysokou tepelnou odolnost 250 °C šokově až 600 °C. Luxraff je ideální povrch na kuchyňské skleněné pracovní desky.

Skleněná pracovní deska z materiálu LuxRaff je v posledních letech obrovským fenoménem zejména v zemích, které jsou co se designu týká daleko před Českou republikou. Pracovní desky ze skla jsou ohromným fenoménem, který pozvedne i kuchyni nižší nebo střední třídy o několik úrovní výše. Tvrzené sklo je jak tepelně tak mechanicky velmi odolné takže ve většině vlastností překonává umělé kamení.

kuchyňská deska lux raff ukázka

kuchyňská deska lux raff

kuchyňská deska lux raff detail

kuchyňská deska lux raff černá

 

Materiály / barevnost

Lux Raff – sklo se speciálním povrchem, který je vyvinut tak, aby snášel hrubé zacházení a zatížení ve Vaší kuchyni Barevná škála je téměř neomezená můžete si vybrat ze vzorníku RAL nebo NCS případně si dodat vlastní vzorek podle, kterého Vám barvu domícháme.

 

Údržba a vlastnosti

Skleněná pracovní deska Lux Raff je takřka nepošrabatelná a vyznačuje se zejména výbornou údržbou. Další nespornou výhodou je velká mechanická i tepelná odolnost až 300°C. Díky neporéznosti mají skleněné obklady výbornou omyvatelnost. Lze udržovat i nejlevnějšími čistícími prostředky. Skleněné obklady a skleněné pracovní desky jsou vhodné pro alergiky díky tomu, že tvoří dokonalé antibakteriální prostředí.

 

Technický popis

kuchyňské pracovní desky technický popis

Minimální rozměry a šířky stěn

a

Minimální rozměr od hrany skla k výřezu

50 mm

b

Minimální rozměr od hrany skla k výřezu

150 mm

c

Minimální rozměr od hrany skla k otvoru

50 mm

 

Maximální rozměry

y

x

Lux Raff v tlušťce 10 mm

3200 mm

1600 mm

 

faseta u kuchyňské pracovní desky

Faseta u pracovní desky

Faseta je v šíři 10 – 20 mm vždy v lesklé variantě.
pracovni_deska
 
PRACOVNÍ DESKY A MONTÁŽ VARNÉ DESKY

Pracovní desky a montáž varné desky

Do kuchyňské pracovní desky běžně instalujeme „horní montáží“ plynové i sklokeramické i varné desky.

pracovni_deska
 
hrany pracovní desky

PRacovní desky a jejich hrany

Pracovní desky jsou s hranou buď leštěnou, nebo matnou. Hrany pracovní desky jsou vždy dokonale opracovány po celé jejich délce a jsou s fasetou na obou stranách v rozměru 1 – 2 mm.

pracovni_deska
 
montáž dřezu u skleněné pracovní desky

Pracovní desky a montáž dřezu

Dřez lze u pracovní desky uchytit spodní montáží. Pro tento typ uchycení musí být spodní korpusy kuchyňských skříněk zavřeny podkladovým laminem.

pracovni_deska
 
odkapokové žlábky skleněné pracovní desky

Pracovní desky a odkapové žlábky

Odkapové žlábky tvaru „U“ lze u pracovní desky vyfrézovat v celkové délce 20 – 60 cm jak v matné, tak v lesklé variantě.

pracovni_deska
 
přesah pracovní desky

Pracovní desky a řešení přesahu

Přesah skla pracovní desky přes podkladové lamino je variabilní. Pracovní desky lze ukončit zároveň s podkladovým laminem. Další možností je nechat přesah pracovní desky i několik desítek centimetrů, dle individuálních představ zákazníků a v souladu s designem kuchyně.

pracovni_deska
 
spojení pracovní desky ze skla

PRacovní desky a jejich spojení

Pracovní desky jsou spojovány lepením. Spoje svou ve tvaru písmene „V“, které vznikne spojením drobné fasety. Spoj je viditelný, působí však velmi esteticky, proto si ho můžeme dovolit přiznat.

pracovni_deska
 

Postup montáže

Před montáží musí mít každá kuchyně uzavřené korpusy, do kterých osazujeme dřez a baterii. Korpusy lze mít s pevnou půdou již od výrobce nebo je možné dodat kompaktní lamino, do kterého můžeme osadit veškeré potřebné komponenty. Kompletní provedení pracovních desek od zaměření přes výběr materiálu zařizuje naše firma. Před zaměřením je třeba mít pouze postavené korpusy kuchyně a horní skříňky. Maximální rozměr pracovní desky jsme schopni dodat až do délky 4m.

Do předpřipravené kuchyně s uzavřenými korpusy technici vyříznou a vyfrézují otvory na varnou desku, baterii a samozřejmě i dřez. Po dokonalém spasování všech komponent se vše přilepí tak, aby bylo docíleno co nejmenších spár. Vždy dbáme pečlivě na to, aby všechny spáry byli funkční a nikde nezateklo ani elementární množství vlhkosti. Všechny spáry jsou dokonale vodotěsné a nejsou příliš markantní.

 

barva Materiály / barevnost ruka Údržba / vlastnosti popis Technický popis / postup