Skleněný obklad kuchyně, skleněná pracovní deska, dřevo

Skleněný obklad kuchyně s efektem

Jedna z variant designu obkladu i veškerého ostatního lakování skla jsou lakované efekty.

Jedná se o speciální systém vyvinutý italskými návrháři přímo pro interiérové skla. Různé napodobeniny umělých kamenů a mramorů v různých barevných kombinacích. Stříbrný a zlatý prášek. Tyto efekty se hojně využívají u skleněných obkladů, kde si zákazník přeje více či méně zvýraznit jednobarevný obklad.

 

Efekt - BRILLARE

Stříbrné a zlaté šupiny, které se dají kombinovat s jakoukoliv barvou. Vytvoříte tak stříbrnou nebo zlatou hvězdnou oblohu podkreslenou barvou právě podle vašeho individuálního výběru. Takovýto efekt dodá sklu jiskru a glanc.

brillare - skleněný obklad s efektem

brillare černý - skleněný obklad s efektem

Efekt - GRANIT

Tento efekt se tvoří nejprve vrstvou pěti různých pigmentů, které vytvářejí malé či větší různobarevné skvrny imitující právě povrch žuly. Další krok je jednobarevná vrstva dle požadavku zákazníka, která dotvoří dojem žuly právě ve vybraném odstínu.

 skleněný obklad granit

Efekt - MARMO

Mramorový efekt vytvořený vždy bílou nebo černou pastou vždy s kombinací jakékoliv barvy. Na skla se nejprve nanese bílá či černá speciální pasta, která vytvoří sít pavučin a kaněk, které se potom přelakují barvou jakéhokoliv odstínu, dle individuálního výběru zákazníka.

mramor

Efekt - KRAKEL

Efekt rozpraskaného povrchu vytiskeme přímo na sklo na naší speciální tiskárně. Nepřeberné množství barevných kombinací prasklin a pozadí. Vámi vybranou barevnou kombinaci barev prasklin, pošleme k náhledu zakomponovanou přímo do vaší kuchyně.

 

krakel materiál pro skleněný obklad

krakel

 

Materiály / barevnost

Float lesk – tvrzené sklo s lehkým zelenkavým nádechem

Diamant lesk – tvrzené sklo, které je až o 80% vyčištěné od zelenkavého nádechu a je vhodné na světlejší barvy

Kombinace a použití různých barev s různým typem efektu je potřeba vždy individuálně konzultovat.

 

Údržba a vlastnosti

Jednou z mnoha výjimečných vlastností a výhod skleněných obkladů, pracovních desek a tvrzeného skla obecně, je jeho neporéznost a bezesporu jednoduchá údržba. Jsou také velmi odolné proti mechanickému poničení a poškrábání, je biologicky neaktivní, zaručuje sterilitu a maximální hygienu.

Pro čištění se doporučují běžné čisticí prostředky. Skleněné obklady vyráběné ve velkých formátech zcela vyřešily problém s nevyčistitelnými místy, jako byly spáry mezi klasickým kachlovým obkladem. Dalším významným faktorem je skutečnost, že tyto materiály jsou vhodné i pro alergiky, pro lidi citlivé na bakterie a plísně.

 

Technický popis

skleněné obklady technický popis

Minimální rozměry a šířky stěn

a

Minimální rozměr od hrany skla k výřezu

40 mm

b

Minimální rozměr od hrany výřezu k výřezu

25 mm

c

Minimální rozměr stěny

200 mm

d

Maximální poměr k délce strany „x“

2/3

 

Maximální rozměry

y

x

Float lesk

3800 mm

1600 mm

Diamant lesk

3800 mm

1600 mm

 

připevnění zásuvky přes skleněný obklad.

Zásuvka

Schéma montáže pro připevnění zásuvky přes skleněný obklad.
sdsdsderterter/1024.html
 
připevnění závěsného programu přes skleněný obklad.

Závěsný program

Schéma montáže pro připevnění závěsného programu přes skleněný obklad.
sdsdsderterter/1024.html
 
připevnění digestoře přes skleněný obklad.

Digestoř

Schéma montáže pro připevnění digestoře přes skleněný obklad.
sdsdsderterter/1024.html

Postup výroby

Skleněné obklady vyrábíme výhradně z kaleného skla, které je velmi houževnaté a má vysokou tepelnou odolnost. Nejprve se surové sklo nařeže na požadovaný rozměr včetně všech výřezů a opracování. Po té jej v kalící peci zahřejeme na teplotu 620°C a prudce schladíme. Díky tomuto procesu (kalení) se pozmění molekulární mřížka skla a materiál tak dostane požadované vlastnosti. Další fází výroby je nanesení velmi odolné a kvalitní barvy s odstínem dle výběru zákazníka.

 

Postup montáže

Stavební připravenost pro samotné zaměření – zeď či jiná plocha na kterou se budou lepit obklady by měla být zpevněná a bezprašná. Není potřeba podmalby, neboť skla jsou neprůhledná, ale povrch by měl být dostatečně hladký, aby z něj nevystupovaly ostré kusy zdiva či kameny. Co se týká rovinatosti plochy, tak skleněné obklady lze vypodložit a tak dorovnat křivost / průhyb zdi, ovšem sklo nelze ohýbat a toto dorovnání se nám může opsat po hranách skleněného obkladu. Skla lze skládat na sraz avšak doporučují se dilatační spáry cca 2 mm. U některých materiálů PD, zejména kámen atp., je třeba obklad usadit na silikonové podložky, což umožňuje aplikovat větší množství tmelu a tak je zabezpečeno lepší utěsnění. Dále pro přesné zaměření je potřeba mít osazeny veškeré části nábytku a ostatní věci, které určují hranice obkladu (pracovní desku, korpusy horních skříněk, digestoř… a ostatní).

Samotná montáž je velice rychlá a čistá. Jednobarevné skleněné obklady se na zeď případně jiný podklad lepí. Standardně obklad postavíme na pracovní desku a následně nalepíme na zeď. Samozřejmostí je i utěsnění všech spár silikonovým tmelem v takovém množství, aby nebyl příliš nápadný.

 

barva Materiály / barevnost ruka Údržba / vlastnosti popis Technický popis / postup