• icon
  • icon

Skleněné doplňky v interiéru vs. děti a domácí mazlíčci: je to bezpečné?

Ať už si navrhujete interiér sami, nebo vám pomáhá architekt či designér, jedna ze základních otázek, ze kterých se při návrhu vychází, zní: budou v domě/bytě žít v budoucnu děti a zvířata? Pokud jste si alespoň na jednu část odpověděli ano, možná se vám honí hlavou samá omezení: žádné drahé designové nádobí, žádné světlé barvy, žádné sklo… Minimálně v posledním bodě vás ale zarazíme. Sklo se s dětmi i zvířaty snáší dobře, když víte, jak na to.

 

Samozřejmě není řeč o broušených skleničkách, ty opravdu raději nechávejte v nejvyšší poličce, pokud o ně během soužití s malými tvory všeho druhu nechcete přijít. Skleněné doplňky, ať už jde o kuchyňskou linku, obklady, schodiště nebo dveře, přítomnost dětí i zvířat přežijí bez újmy, jen je třeba respektovat několik pravidel.

 

 

Kvalita, která vydrží

V dnešní době existuje široká nabídka tvrzeného skla, které nejen že odolá i mírně hrubšímu zacházení, ale je i bezpečné – při rozbití se díky speciální vlepené fólii nevysype, a když fólii nemá, tvoří tupé střepy, kterými není možné se pořezat. Základem ale je vybírat si z nabídky ověřených a kvalitních výrobců, kteří garantují odolnost svých produktů.

 

Myslete na bezpečnost

Bezpečnostní sklo vydrží i občasný náraz nebo třísknutí dveřmi, zejména u skleněných nášlapů je ale třeba kromě atraktivního vzhledu myslet i na to, že mohou klouzat. Řešením jsou protiskluzové plastické vzory, které narušují hladkou plochu a zamezují úrazu, vizuálně ale nijak neruší. I přesto je ale třeba děti poučit o tom, že se po schodech chodí pomalu a obezřetně (a připravit se na to, že se přes všechna opatření stejně alespoň jednou ze schodů skutálí, ať už jsou z jakéhokoliv materiálu).

 

Nečekaně jednoduchá údržba

Líbí se vám skleněné prvky v interiéru, které mu dodávají na světlosti a elegantním dojmu, ale bojíte se, že s příchodem dětských ruček a zvířecích tlapek budete celé dny trávit leštěním upatlaného skla? Nebudeme vám lhát – čiré sklo opravdu neodpustí žádný otisk. Jeho údržba však zabere jen pár minut, stačí použít vodu a měkký hadřík k doleštění, případně speciální přípravek na sklo.

 

Matná skla nebo skla s fotopotiskem jsou mnohem velkorysejší a leccos schovají, takže je rozhodně není třeba čistit každý den. I tady si navíc vystačíte jen s vlažnou vodou a měkkou utěrkou, takže vám jejich úklid zabere sotva pár minut.

 

Chcete si prohlédnout nabídku produktů z kvalitního tvrzeného skla, případně se poradit, jaké skleněné prvky si pořídit do nového bydlení? Kontaktuje nás, rádi poradíme s výběrem i návrhy na míru.

Celý náš tým je vám plně k dispozici, stačí nás kontaktovat

+420 261 226 017

+420 261 226 786

praha@barevnaskla.cz

U plynárny 770/8,
140 00 Praha 4 - Michle

Po-Čt 10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

So individuálně na objednání

 

 

 

 

 

+420 725 845 330

brno@barevnaskla.cz

Pražská 156,
642 00 Brno - Bosonohy

Po-Pá8:00 - 16:00

So - individuálně na objednání