picture

Skleněné obklady do kuchyně či koupelny

Nadčasové skleněné obklady dodají prostoru na eleganci

Skleněné obklady z tvrzeného skla jsou již delší dobu velkým fenoménem. Skleněný obklad je prvek, který Vaší kuchyni dodá punc luxusu a exkluzivity. Jejich největší výhodou je výborná omyvatelnost, skvělá mechanická i tepelná odolnost, a hlavně nadčasový design.  Skleněné obklady jsme schopni dodat v libovolných barvách dle vašeho přání. Samozřejmostí jsou lesklé i matné povrchy nebo broušené ornamenty. Pomůžeme Vám s výběrem včetně barev a technických detailů. 

Proč zvolit skleněné obklady u nás?

  • Jednoduché a ostře řezané hrany perfektně korespondují se současným minimalistickým stylem
  • Jednoduché na údržbu – očištěné během několika vteřin
  • Odolné vůči vysokým teplotám i mechanickému poškození
  • Snoubí se v nich stylovost, elegance, funkčnost a luxus
  • Libovolné barvy a styly provedení
  • Vhodné pro alergiky

 

Skleněné obklady zároveň mají jen minimum spojů a zcela tak eliminují starosti s čištěním spár, které jsou častým problémem u klasických kachlových obkladů. Slouží coby praktický pomocník a luxusní doplněk zároveň, což v oblasti designu nebývá vždy samozřejmostí. Proto by ve vaší kuchyni rozhodně neměly chybět.

Klademe velký důraz na vzhled celého interiéru. Veškeré skleněné obklady zaměřujeme a zasíláme do výroby teprve po kompletní konzultaci se zákazníkem.

Materiály / Barevnost

picture

Diamant lesk

Tato kuchyň, kde je použita světlá kresba dřeva s dvířky barvy slonoviny, byla doplněna skleněným obkladem z tepelně tvrzeného skla typu DIAMANT.

Sklo diamant, někdy se používá též označení optiwhite, je opticky vyčištěné sklo, jenž minimálně zkresluje barvu a přitom zůstávají zachovány jeho estetické vlastnosti, jako je např. hloubka a odlesk.

Na tento materiál jsme nanesli velmi světlý odstín barvy, který dokonale propojil kresbu dřeva s barvou dvířek.

picture

Float Lesk

Barevný skleněný obklad umí být i velmi dominantní v celé kuchyni.

Ve velkých prosvětlených prostorech si můžete dovolit i značný kontrast barev, jako je bílá, černá a červená. Pro takové syté barvy se jako materiál používa sklovina s označením FLOAT.

picture

MATNÉ SKLO

Velice elegantním prvkem skleněných obkladů může být i matné sklo.

Matné sklo se používá ve všech barevných odstínech, přičemž se v barevném skleněném obkladu , nezrcadlí žádný obraz.

Pro obklad z matného skla jsou nejpopulárnější odstíny šedé a černé.

picture

FOTOTISK

V této kuchyni je použit tisk na sklo se strukturou dřeva, což dodává interiéru teplo a útulno. Lesk skla na dřevě působí jako několika vrstvé leštěné lak. To dodává kuchyni punc luxusu a noblesy. Přitom zůstává zachována praktická stránka jednoduché údržby a vysoké odolnosti materiálu.

picture

Údržba a vlastnosti

Tvrzená skla se vyznačují zejména výbornou údržbou. Další výhodou je velká mechanická i tepelná odolnost (až 300 °C) a snadná omyvatelnost. Lze je udržovat i nejlevnějšími čisticími prostředky. Jsou vhodná také pro alergiky.

picture

Snadná
údržba

picture

Odolnost
300 °C

picture

Vhodné pro
alergiky

Technický popis

Minimální rozměr a šířka stěn

a

Minimalní rozměr od hrany skla k výřezu

40 mm

b

Minimalní rozměr stěny

200 mm

c

Minimalní rozměr od hrany výřezu k výřezu

25 mm

d

Maximalní poměr k délce strany "x"

2/3

picture

Příprava a postup montáže

Pro bezchybnou realizaci skleněného obkladu je bezpodmínečně nutné důkladné zaměření.  Prostor pro obklad v kuchyni by měl být před zaměřením náležitě připraven. Měly by být namontovány horní skříňky, pracovní deska a vše co ohraničuje obklad. Pokud jsou v kuchyni již nainstalovány zásuvky je to pro naše techniky ideální situace. Samotné zaměření je otázka necelé hodiny, ale samozřejmě vždy záleží na složitosti zakázky v daném prostoru. Vyškolený technik Vám poradí s celkovou koncepcí a všemi detaily. 

Co se týče následné instalace, skleněný obklad se přichycuje silikonem - pružným tmelem přímo na zeď, ale  lze jej nalepit i na jakýkoliv jiný povrch. Veškeré spáry pečlivě utěsníme tmelem tak, aby nebyly příliš markantní, ale zachovaly funkčnost a voděodolnost. Po montáži je nutné nechat silikonový tmel zaschnout alespoň 24 hodin, aby bylo dosaženo co nejsilnějšího přilnutí.

O produktu Materialy / Barevnost icon Údržba / vlastnosti icon Technický popis / popis icon POPTAT/OBJEDNAT

Máte zájem o Skleněné obklady do kuchyně či koupelny ?
Napište nám

DO 24 h se vám ozve jeden z našich obchodních zástupců

O vaše data je u nás postaráno. Přečtěte si o ochr. os. údajů

anebo nám zavolejte na +420 261 226 786

picture