picture

Skleněné obklady do kuchyně či koupelny

Nadčasové skleněné obklady dodají prostoru na eleganci

Skleněné obklady z tvrzeného skla jsou již delší dobu velkým fenoménem. Skleněný obklad je prvek, který Vaší kuchyni dodá punc luxusu a exkluzivity. Jejich největší výhodou je výborná omyvatelnost, skvělá mechanická i tepelná odolnost, a hlavně nadčasový design.  Skleněné obklady jsme schopni dodat v libovolných barvách dle vašeho přání. Samozřejmostí jsou lesklé i matné povrchy nebo broušené ornamenty. Pomůžeme Vám s výběrem včetně barev a technických detailů. 

Skleněné obklady zároveň mají jen minimum spojů a zcela tak eliminují starosti s čištěním spár, které jsou častým problémem u klasických kachlových obkladů. Slouží coby praktický pomocník a luxusní doplněk zároveň, což v oblasti designu nebývá vždy samozřejmostí. Proto by ve vaší kuchyni rozhodně neměly chybět.

Klademe velký důraz na vzhled celého interiéru. Veškeré skleněné obklady zaměřujeme a zasíláme do výroby teprve po kompletní konzultaci se zákazníkem.

 

Co s námi získáte ???

1. PROFESIONÁLNÍ PŘÍSTUP - stačí nás oslovit...   poradenství zdarma, komplexní řešení, design, realizace        

2. NEOMEZENÝ VÝBĚR - přijďte se přesvědčit...  kvalitní materiál, neomezený výběr barev, metalické odstíny, fototisk, 3D efekt

3. NAŠE ZÁZEMÍ - přijměte pozvání...  showroom s expozicí, vzorky barev, druhy skel, výrobní hala, CNC, laminační pec, tisk na sklo, lakovna

4. ZKUŠENOSTI - je to jen na Vás...  od roku 1994, více než 30 000 zákazníků u předních kuchyňských studií, architektů a designérů

5. ZÁRUKA 7 let - my si věříme a Vaši důvěru nezklameme...  

 

POMÁHÁME UTVÁŘET POHODU VAŠEHO DOMOVA

picture

Diamant lesk

Tato kuchyň, kde je použita světlá kresba dřeva s dvířky barvy slonoviny, byla doplněna skleněným obkladem z tepelně tvrzeného skla typu DIAMANT.

Sklo diamant, někdy se používá též označení optiwhite, je opticky vyčištěné sklo, jenž minimálně zkresluje barvu a přitom zůstávají zachovány jeho estetické vlastnosti, jako je např. hloubka a odlesk.

Na tento materiál jsme nanesli velmi světlý odstín barvy, který dokonale propojil kresbu dřeva s barvou dvířek.

picture

Float Lesk

Barevný skleněný obklad umí být i velmi dominantní v celé kuchyni.

Ve velkých prosvětlených prostorech si můžete dovolit i značný kontrast barev, jako je bílá, černá a červená. Pro takové syté barvy se jako materiál používa sklovina s označením FLOAT.

picture

MATNÉ SKLO

Velice elegantním prvkem skleněných obkladů může být i matné sklo.

Matné sklo se používá ve všech barevných odstínech, přičemž se v barevném skleněném obkladu , nezrcadlí žádný obraz.

Pro obklad z matného skla jsou nejpopulárnější odstíny šedé a černé.

picture

FOTOTISK

V této kuchyni je použit tisk na sklo se strukturou dřeva, což dodává interiéru teplo a útulno. Lesk skla na dřevě působí jako několika vrstvé leštěné lak. To dodává kuchyni punc luxusu a noblesy. Přitom zůstává zachována praktická stránka jednoduché údržby a vysoké odolnosti materiálu.

picture

Výhody a vlastnosti při použití skla

Skleněný obklad použitý jako zástěna v kuchyni, představuje jednoduché velmi oblíbené řešení. Oproti klasickým dlaždičkám, skleněný obklad neobsahuje takřka žádné spáry a není nijak limitován barevností a provedením. Při použití dřevěného lamina se setkáme s problémem tepelné odolnosti za sporákem a životnosti lamina vůči vlhkosti a celkové životnosti, s čímž se u skla nesetkáme. Ani různé stěrky a nátěry, nemají odolnost jako sklo.

Z jednoho kusu na míru – velkoformátové panely bez spár a spojů 

Za sporák – vysoká tepelná odolnost, vydrží 300 °C prudké teplotní změny

Fototisk – natiskneme vám jakýkoli obrázek či fotku, dle vaší fantazie

Neomezený výběr barev – včetně metalických a jiných barevných efektů

Design a Funkčnost – jednoduché, čisté a nadčasové

Tradiční přírodní materiál – s neustálým nárustem na popularitě

Údržba a hygiena –  jednoduchá údržba, 100%  hygiena, vhodné pro alergiky

Ekologie - netoxický recyklovatelný a šetrný materiál k životnímu prostředí

picture

Snadná
údržba

picture

Odolnost
300 °C

picture

Vhodné pro
alergiky

picture

Neomezený
výběr

Technický popis

Minimální rozměr a šířka stěn

a

Minimalní rozměr od hrany skla k výřezu

40 mm

b

Minimalní rozměr stěny

200 mm

c

Minimalní rozměr od hrany výřezu k výřezu

25 mm

d

Maximalní poměr k délce strany "x"

2/3

picture

Od poptávky po komplexní realizaci

Poradenství

Výroba

Realizace

Předání a záruka

Pro bezchybnou realizaci skleněného obkladu je bezpodmínečně nutné důkladné zaměření.  Prostor pro obklad v kuchyni by měl být před zaměřením náležitě připraven. Měly by být namontovány horní skříňky, pracovní deska a vše co ohraničuje obklad. Pokud jsou v kuchyni již nainstalovány zásuvky je to pro naše techniky ideální situace. Samotné zaměření je otázka necelé hodiny, ale samozřejmě vždy záleží na složitosti zakázky v daném prostoru. Vyškolený technik Vám poradí s celkovou koncepcí a všemi detaily. 

Co se týče následné instalace, skleněný obklad se přichycuje silikonem - pružným tmelem přímo na zeď, ale  lze jej nalepit i na jakýkoliv jiný povrch. Veškeré spáry pečlivě utěsníme tmelem tak, aby nebyly příliš markantní, ale zachovaly funkčnost a voděodolnost. Po montáži je nutné nechat silikonový tmel zaschnout alespoň 24 hodin, aby bylo dosaženo co nejsilnějšího přilnutí.

Celý náš tým je vám plně k dispozici, stačí nás kontaktovat

+420 261 226 017

+420 261 226 786

praha@barevnaskla.cz

U plynárny 770/8,
140 00 Praha 4 - Michle

Po - Čt 10:00 - 12:30 13:30 - 17:30

10:00 - 12:30 13:30 - 17:30

So 10:00 - 13:00

+420 725 845 330

brno@barevnaskla.cz

Pražská 156, 642 00 Brno

Po-Pá8:00 - 16:00

So - individuálně na objednání