picture

Designové skleněné sprchové kouty

Bezpečné , odolné, designové sprchové kouty na míru se hodí do každé koupelny

SPRCHOVÉ KOUTY

Luxusní a bezpečné skleněné sprchové kouty

Sprchové kouty jsou velice oblíbenou variantou do menších i prostornějších koupelen. Jsou-li dobře a kvalitně vyřešeny, poskytují téměř stejný požitek z relaxace jako vany.

Proč zvolit sprchový kout od nás?

  • Možnost realizace i naprosto nestandardních rozměrů
  • Každé řešení může být naprosto individuální
  • Nepřeberná variabilita sprchových koutů vyráběných na míru
  • Kvalitní tvrzené (tj. bezpečnostní) sklo dle přání zákazníků v různých provedeních
  • Vysoce kvalitní kování, které splňuje vysoké standardy náročných klientů

Sprchové kouty se skleněnými dveřmi působí luxusně, opticky zvětšují prostor a jsou zcela bezpečné. Ve velice nepravděpodobné situaci, že by se sklo rozbilo (bylo by potřeba vyvinout skutečně velký tlak), rozsype se na miniaturní a zcela tupé kousky, které nikoho nemohou zranit.

Materiály / Barevnost

picture

Říká se, že v jednoduchosti je krása. A u koupelny také platí, že jednoduchost je moderní. Čirá skla sprchového koutu doplněna kováním v povrchu leštěná nerez je přesně ono. Pokud chcete docílit ještě větší vzdušnosti prostoru. nabízí se zrcadlo. Zrcadlo lze použít mj. jako povrch dvířek u závěsných skříněk. Ty vám můžeme nabídnout, stejně jako skla do sprchového koutu, ještě v odstínech bronzové, šedé, či antracitové.

picture

Správná volba barev a čistá linie nejen pomáhá k optickému zvětšení a provzdušnění prostoru, ale je rovněž znakem současného trendu v koupelnách.

Klasický rohový sprchový kout z čirého skla doplněn závěsy v povrchu leštěná nerez. Pro upevnění stěny jsou použity decentní lišty a zavětrovací tyč ve stejné povrchvé úpravě.

picture

V industriální koupelně najdou využití krásné designové kousky spíše minimalistického charakteru. Z materiálů se v koupelně uplatní kov, nejlépe černě lakovaný, pozinkovaný nebo patinovaný, dále sklo a především nejmodernější kombinace bílé a černé barvy. Zde je ukázka využití dvouramenné otevřené zástěny.

picture

Industriální styl je sám o sobě dost výrazný, což je vidět na tomto sprchovém koutu s posuvným otvíráním. Je vhodné takto laděný prostor doplnit barevně bezkonfliktním obložením stěn. Pro tento účel se hodí velkoformátové skleněné desky ze skla typu Diamant zcela transparentní bez barevného nádechu. Sklo nabízíme samozřejmě i s ošetřením proti usazování vodního kamene.

picture

Ukázka realizace mohutné sprchové zástěny v minimalistické koupelně s důrazem na čistý detail ukotvení v podlaze a stropě. Zástěna je vyrobena ze skla typu Parsol gray a vzhledem ke své velikosti byla použita tloušťka skla 10 mm.

picture

Ukázka moderního trendu u malometrážních bytů, kdy je prostor koupelnové části oddělen od ložnice celoskleněnou stěnou s kyvnými dveřmi. Tento prvek lze doplnit zařízením, které pracuje na bázi tekutých krystalů a dokáže cvaknutím vypínače celou plochu stěny zneprůhlednit. I takovou ukázku můžete vidět v našem showroomu v Praze.

 

picture

Dvě koupelny v jednom rodinném domě a obě laděné do velmi moderních odstínů šedé barvy. V koupelně rodičů je sprchový kout uzavřený kyvnými dveřmi na bodových úchytech. Naopak v hlavní koupelně je řešen dvojramenným walk inem, který zaručuje stabilitu skel a není tudíž potřeba použít zavětrovací tyč, jenž by zde mohla působit rušivě.

picture

Dvě koupelny v jednom rodinném domě a obě laděné do velmi moderních odstínů šedé barvy. V koupelně rodičů je sprchový kout uzavřený kyvnými dveřmi na bodových úchytech. Naopak v hlavní koupelně je řešen dvojramenným walk inem, který zaručuje stabilitu skel a není tudíž potřeba použít zavětrovací tyč, jenž by zde mohla působit rušivě.

 

 

picture

Údržba a vlastnosti

Tvrzená skla se vyznačují zejména výbornou údržbou a vysokou bezpečností. Jsou snadno omyvatelná – lze je udržovat i nejlevnějšími čisticími prostředky. Jsou vhodná také pro alergiky. Při řešení zároveň dodáváme vysoce kvalitní italské kování, které vyhovuje těm nepřísnějším standardům.

picture

Snadná údržba

picture

Designové italské kování

picture

Vysoce bezpečné

Příprava a postup montáže

Čeká vás budování nové, či rekonstrukce staré koupelny? Jste limitováni atypickým interiérem, nebo chcete jít cestou designové originality? I vám jsme připraveni poradit a pomoci vyřešit potřeby s tímto úkolem spojené.

Musíte se nejprve rozhodnout, zda chcete uzavíratelný sprchový kout, či stačí zástěna tzv. walk in. Oboje pro vás rádi vytvoříme, je ale potřeba se zamyslet včas nad některými zásadními otázkami a to i těmi technickými. Musíme jimi totiž případně začít už při stavební přípravě. Zvláště je toto rozhodnutí důležité při požadavku na minimalistické provedení, kdy je kladen důraz na čistý detail, bez viditelného uchycení v podlaze, či ve stropě. To vyžaduje malinko pracnější zásah a především jeho načasování.

Jak bude kout, či zástěna situována a kterým směrem se bude do nich vcházet? Bude v případě uzavíratelného koutu možno použít dveře kyvné, nebo zvolíte raději posuvné? Má se otevírat jedno křídlo, či dvě? To jsou rozhodnutí, která musíte učinit ještě před samotnou realizací.

Další otázky je potřeba si zodpovědět směrem k uchycení skel. Toto je důležité nejen z hlediska funkčnosti, ale i statiky. Tam, kde není upevnění až do stropu, se musí pevnost skleněných stěn a dveří řešit zavětrovacími tyčemi. Ty fungují velice dobře, ale designově to každému nemusí vyhovovat. Když se skla budou upevňovat, tedy kotvit na podlahu, je rovněž potřeba myslet na podlahové topení, správné spádování podlahy a vhodný odtok. V případě použití bodových úchytů, či ukotvení skel do viditelných lišt, je už potom jen na Vás, jaký zvolíte design a povrchovou úpravu kování. 

Když je vše správně naplánováno a připraveno, šetříte náklady i čas potřebný na samotnou montáž. Ta už není tak složitá a realizace pokračuje velmi rychle. Jsme připraveni vám nejen ochotně poskytnout technickou konzultaci, ale připravit pro vás řešení na míru nejen vašim představám, ale i kapse.

O produktu Materialy / Barevnost icon Údržba / vlastnosti icon Technický popis / popis icon POPTAT/OBJEDNAT

Máte zájem o Designové skleněné sprchové kouty ?
Napište nám

DO 24 h se vám ozve jeden z našich obchodních zástupců

O vaše data je u nás postaráno. Přečtěte si o ochr. os. údajů

anebo nám zavolejte na +420 261 226 786

picture