Módní trend současné architektury: celoskleněná zábradlí na terasu a do exteriéru

Celoskleněná zábradlí nemusíte použít pouze v interiéru, výborně se vyjímají také na terasách, balkonech či lodžiích bytových a rodinných domů. Ladně doplní ostré hrany modernistických vilek i současných nadčasových staveb vyzdvihujících ladnost, minimalismus a rovné linie.

Módní trend současné architektury: celoskleněná zábradlí na terasu a do exteriéru

Designové systémy v mnoha provedeních

Sklo pro zábradlí vyrábíme výhradně pod značkou In the Glass®, která splňuje veškeré právní normy a předpisy. Skleněná zábradlí standardně nabízíme čirá či průhledná, v případě zájmu však vytvoříme také neprůhledná barevná skla. Jsme schopni nabídnout i individuální designová Art glass.

Designové systémy skleněného zábradlí WERNER glasprojekt® je možné použít ve venkovních i ve vnitřních prostorech. V systemu GN-Gläsern echte® lze skleněné zábradlí kombinovat také se skleněnými schodnicemi. Variabilita jednotlivých systémů je takřka neomezená a zaručuje maximální bezpečí v souladu s požadavky normy EN ČSN 74 3305.

Funkční čistota neviditelných linií

Skleněná zábradlí vynikají zejména svou funkčností a neotřelým designem. Čistá, ostrá a takřka neviditelná linie skla působí na terase jako nepřehlédnutelný šperk. Kromě teras a balkonů je pak velmi oblíbené použití skleněných zábradlí v kombinaci s francouzskými okny, kdy jsou zcela neviditelná a nijak neruší výhled z okna. Čiré skleněné zábradlí rozmazává hranice a umně otevírá životní prostor.

Konstrukční a nosný prvek v jednom

Moderní sklo svými užitnými hodnotami předčí většinu materiálů. Sklo dnes tvoří samo o sobě konstrukční a nosný prvek, zároveň si ale zachovává ty nejvyšší podmínky bezpečí.

Díky své transparentnosti nijak nezatěžuje prostor a působí lehce, vzdušně, elegantně a velmi čistě v celém interiéru i exteriéru. Kalené sklo je zároveň vysoce odolné a tvrdé – k jeho porušení by bylo zapotřebí vyvinout extrémní tlak. Zábradlí je navíc vyráběno ze dvou tvrzených skel, vrstvených pomocí EVA fólie. V málo pravděpodobném případě, že dojde k rozbití, fólie drží střepy pohromadě a sklo, i když je rozbité, stále plní svou (i bezpečnostní) funkci. Skleněné zábradlí tedy můžete použít i v domácnosti s dětmi či domácími mazlíčky.

Instalace skleněného zábradlí vyžaduje precizní práci. Pro profesionální vytvoření a bezpečné ukotvení se obraťte na nás. Jsme odborníci s dvacetiletou tradicí v oblasti skla a rádi vám pomůžeme s výběrem ideálního zábradlí pro váš domov.

Kontaktujte nás

Další články na téma barevné sklo

Proč Barevná skla

Ikona podané ruce

Řešení přesně na míru

Vždy se snažíme co nejvíce přizpůsobit potřebám každého klienta. Spokojený zákazník je pro nás nejlepší reklamou.

Více o nás
Ikona uživatel

Přes 30 000 spokojených zákazníků

Naši zákazníci oceňují především rychlost, čistotu a kvalitu provedení zakázky.

Více o nás
Kufřík

Více než 30 let zkušeností

Již od roku 1994 pod našima rukama vznikají zakázky po celé České republice i v zahraničí.

Více o nás
Ikona pečeť

Záruka 7 let

Na naši práci se můžete spolehnout. Poskytujeme na ni prodlouženou záruku.

Více o nás

Přijďte se podívat
do našeho showroomu

Naši zákazníci jsou spokojeni

Velmi dobrá komunikace - obratem se firma ozvala, když jsem poslala poptávku. Dokonce při zaměřování skel technik navrhl jak nemuset lištu lepit, ale jak vyměřit otvory na šrouby lišty. Tuto firmu můžu jen doporučit - dobrý přístup vůči zákazníkovi, čistě a pěkně odvedená práce. Skla kuchyni opticky ještě zvětšila, protože se od nich odráží světlo, celá teď působí čistě.
Zuzana Koudelková Zuzana Koudelková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Dobrý den, 21.2. 2020 nám byla instalována skla za pracovní desku a na ostrůvek v kuchyni. Za tuto práci bych chtěla velice poděkovat, byla odvedena naprosto precizně, dokonce nám vaši zaměstnanci dokázali vyřešit problém s nerovnou stěnou u ostrůvku, viz foto, což nebylo vůbec jednoduché. Sklo celou kuchyň neuvěřitelně pozvedlo. Firmu budu doporučovat všemi deseti dále.
Jitka Havlíčková Jitka Havlíčková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Nastavení cookies