Chraňte svůj domov a sebe pomocí bezpečnostních skel

Bezpečnostní skla se stala důležitou součástí moderního bydlení. Ochrana domova a vašeho zdraví je naší prioritou, a právě zde hrají okna, dveře ale i další skleněné doplňky s bezpečnostními skly klíčovou roli. V tomto článku se podíváme na různé typy bezpečnostních skel.

Chraňte svůj domov a sebe pomocí bezpečnostních skel

Jasná volba pro velké i malé prosklené plochy

Když jde o zabezpečení domova, je třeba důsledně dbát na každý detail. Nezáleží na tom, zda máte velké panoramatické okno s výhledem do zahrady, nebo malé okénko ve dveřích - bezpečnostní skla poskytují ochranu proti různým nečekaným událostem. Jejich odolnost vás chrání před řadou vnějších vlivů. Nejde jen o možnost vloupání nebo vandalismus. Bezpečnostní sklo se hodí třeba v případě vichřice s kroupami, nebo v případě, že do něj narazíte při stěhování či na něj spadnete v koupelně.

Typy bezpečnostních skel podle technologie výroby

Existuje několik typů bezpečnostních skel, podle způsobu výroby a míry odolnosti.

Tvrzené bezpečnostní sklo (ESG)

Tvrzené bezpečnostní sklo je jedním z nejběžnějších typů bezpečnostních skel. Prochází speciálním procesem tepelného zpracování, který zvyšuje jeho pevnost. Toto sklo je odolné proti mechanickému poškození, jako jsou nárazy a rány. Tvrzené bezpečnostní sklo je ideální pro oblasti s vyšším rizikem poškození, jako jsou výlohy obchodů nebo prosklené stěny v obytných prostorách.

Tepelně zpevněné sklo (TVG)

Tepelně zpevněné sklo je dalším typem bezpečnostního skla, které prošlo procesem zpevnění pomocí tepla. Tento proces zvyšuje odolnost skla vůči teplotním výkyvům. TVG má vynikající odolnost proti teplotnímu stresu, což ho činí ideální volbou pro prosklené koupelny nebo zimní zahrady. Navíc, pokud by došlo k jeho poškození, rozpadne se na drobné, bezpečné kousky, což minimalizuje riziko zranění.

Vrstvené bezpečnostní sklo (VSG)

Vrstvené bezpečnostní sklo je vyrobeno spojením několika vrstev skla s vrstvami polyvinylbutyralové fólie. Tato konstrukce zajišťuje, že i když dojde k prasknutí skla, zůstane držet pohromadě díky fólií. VSG poskytuje vynikající ochranu před vniknutím a zároveň eliminuje riziko úrazu střepinami skla. Toto sklo je ideální pro vchodové dveře a okna, kde je bezpečnost a ochrana důležitá.

Výběr správného typu bezpečnostního skla je klíčovým krokem k ochraně domova i vás samotných. Při rozhodování je důležité brát v úvahu prostředí a účel, pro který bude sklo použito. Pokud se chcete dozvědět víc, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme.

Kontaktujte nás

Další články na téma barevné sklo

Proč Barevná skla

Ikona podané ruce

Řešení přesně na míru

Vždy se snažíme co nejvíce přizpůsobit potřebám každého klienta. Spokojený zákazník je pro nás nejlepší reklamou.

Více o nás
Ikona uživatel

Přes 30 000 spokojených zákazníků

Naši zákazníci oceňují především rychlost, čistotu a kvalitu provedení zakázky.

Více o nás
Kufřík

Více než 30 let zkušeností

Již od roku 1994 pod našima rukama vznikají zakázky po celé České republice i v zahraničí.

Více o nás
Ikona pečeť

Záruka 7 let

Na naši práci se můžete spolehnout. Poskytujeme na ni prodlouženou záruku.

Více o nás

Přijďte se podívat
do našeho showroomu

Naši zákazníci jsou spokojeni

Velmi dobrá komunikace - obratem se firma ozvala, když jsem poslala poptávku. Dokonce při zaměřování skel technik navrhl jak nemuset lištu lepit, ale jak vyměřit otvory na šrouby lišty. Tuto firmu můžu jen doporučit - dobrý přístup vůči zákazníkovi, čistě a pěkně odvedená práce. Skla kuchyni opticky ještě zvětšila, protože se od nich odráží světlo, celá teď působí čistě.
Zuzana Koudelková Zuzana Koudelková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Dobrý den, 21.2. 2020 nám byla instalována skla za pracovní desku a na ostrůvek v kuchyni. Za tuto práci bych chtěla velice poděkovat, byla odvedena naprosto precizně, dokonce nám vaši zaměstnanci dokázali vyřešit problém s nerovnou stěnou u ostrůvku, viz foto, což nebylo vůbec jednoduché. Sklo celou kuchyň neuvěřitelně pozvedlo. Firmu budu doporučovat všemi deseti dále.
Jitka Havlíčková Jitka Havlíčková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Nastavení cookies