• icon
  • icon

Co rozhoduje při naceňování skleněných schodů?

Skleněné schody

Jen málokterý prvek dodá bydlení tak vzdušný a moderní vzhled jako právě skleněné nášlapy a podesty schodiště. Chcete-li při chůzi po schodech působit, jako by u vás neplatila gravitace, nebo jen opticky zvětšit vaše bydlení, skleněné schodiště je pro vás skvělou volbou. Jaké máte možnosti při výběru a čím je určována cena tohoto neotřelého designového prvku?

 

Odolnost a bezpečí na prvním místě

Ačkoliv se sklo jeví jako křehký materiál, v případě kvalitního provedení se nemusíte bát o svoje bezpečí. Skleněné nášlapy jsou navrženy tak, aby odolaly i velkému zatížení. Jednotlivé schody jsou tvořeny několika vrstvami bezpečnostního kaleného skla, většinou se jedná o tři vrstvy skla o tloušťce 10 mm, tloušťka skla i konkrétní rozměry jsou však vždy počítány na míru konkrétní konstrukci schodů tak, aby bylo jejich použití maximálně bezpečné.

 

Čím je tvořena cena

Cena každého skleněného schodiště se odvíjí nejen od jeho velikosti, ale také použité konstrukce. Skleněné schodnice mohou být uchyceny několika způsoby, které se liší technickou i finanční náročností. Nejoblíbenější je uchycení pomocí kovových konstrukcí, možné je však i uchycení do rámu nebo vizuálně zajímavá kombinace s dřevěnou konstrukcí. Platí, že čím méně viditelná je schodová konstrukce, tím náročnější je její provedení. Zvolený materiál konstrukce se přirozeně také může pohybovat v různých cenových hladinách.

 

Nezanedbatelnou položkou v rozpočtu na skleněné schodiště je pochopitelně samotné sklo. To může mít různou tloušťku, barevná provedení nebo povrchové úpravy, které navyšují cenu, na druhou stranu ale mohou zvyšovat vizuální efekt nebo bezpečnost, například použitím protiskluzové úpravy nebo adhezních proužků.

 

Výroba a montáž skleněných schodišť má svá specifika, na které je při výběru konkrétního zboží i montážní firmy brát zřetel. Je třeba dodržet všechny požadavky normy  ČSN 73 413 – Schodiště a šikmé rampy. Kromě toho je nutné provést opravdu pečlivé výpočty před samotným navržením schodiště. Mimo dodržování zákonem stanovených norem je při návrhu schodiště třeba zohlednit místo použití a předpokládané zatížení, způsob uložení a podepření, volbu druhu zasklení a složení tloušťky skla. Myslete i na to, jaké zábradlí ke schodišti zvolíte.

 

Na kvalitě skleněného schodiště se nevyplatí šetřit. Zvolte si pro jeho výrobu i montáž kvalitní firmu s prokazatelnými zkušenostmi.

 

Potřebujete pomoci s výběrem skleněného schodiště nebo máte otázky týkající se této problematiky? Kontaktujte nás, rádi se podělíme o naše zkušenosti.

Celý náš tým je vám plně k dispozici, stačí nás kontaktovat

+420 261 226 017

+420 261 226 786

praha@barevnaskla.cz

U plynárny 770/8,
140 00 Praha 4 - Michle

Po-Čt 10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

So individuálně na objednání

 

 

 

 

 

+420 725 845 330

brno@barevnaskla.cz

Pražská 156,
642 00 Brno - Bosonohy

Po-Pá8:00 - 16:00

So - individuálně na objednání