Jak se barví sklo?

Jak se barví sklo?

Sklo je úžasný materiál, který do moderního interiéru prostě patří. Můžete ho použít v koupelnách, kuchyních na obklady nebo třeba na schodiště. Elegantní design můžete posunout na vyšší úroveň tím, že si vyberete barevnou variantu skla či vlastní motiv. Jak se ale vlastně sklo barví a co nám umožňuje s ním dál pracovat?

Barvení skel při foukání

V historii sklenářství patří foukané sklo mezi tradiční techniky. Při tomto procesu se skleněná hmota zahřívá a formuje do požadovaného tvaru. Barva se přidává do taveniny, což umožňuje vytvořit homogenní barevné efekty nebo dokonce zajímavé průhledné vzory. Barvící složky, většinou oxidy, jsou přidávány do sklářské vsázky. Sklo je tak možné barvit v poměrně široké škále barev. Tento proces se ale využívá především u výroby skleněných předmětů, jako jsou láhve nebo nádobí. Nás zajímají ale především skleněné plochy, které se využívají jako stavební materiál.

Tisk na sklo

Moderní technologie umožňují tisknout přímo na sklo, což otevírá zcela nové možnosti designu. Díky velkoformátovým tiskárnám můžeme přenést prakticky jakýkoliv motiv na skleněnou desku s vysokou kvalitou a trvanlivostí. Tisk na sklo je odolný vůči poškrábání a slunečnímu záření, což ho činí ideálním pro interiérové i exteriérové použití.

Lakování skel

Lakování skel je další efektivní způsob, jak přizpůsobit vzhled skla podle konkrétních požadavků. Specializovaná lakovna umožňuje aplikaci barev dle standardizovaných vzorníků nebo individuálních přání zákazníků. Metalické barvy, různé efekty či míchání barev jsou běžnou praxí, díky nimž je každý kus skla unikátní.

Jak to děláme u nás?

V Barevných sklech se specializujeme na výrobu a zpracování skla do interiérů již od roku 1994. Naše tiskárna je schopna natisknout na sklo téměř jakýkoliv motiv. Ve specializované lakovně skel zase profesionálně nanášíme opravdu širokou paletu barev. Díky tomu jsme schopni dodat vám sklo které se stane nádherným doplňkem vašeho domova.

Chcete svůj interiér povznést na novou úroveň a zkrášlit ho elegantními a nadčasovými skleněnými doplňky? Jsme tu pro vás! Napište nám a my uděláme, abychom vyhověli vašim přáním a potřebám.

Kontaktujte nás

Další články na téma barevné sklo

Proč Barevná skla

Ikona podané ruce

Řešení přesně na míru

Vždy se snažíme co nejvíce přizpůsobit potřebám každého klienta. Spokojený zákazník je pro nás nejlepší reklamou.

Více o nás
Ikona uživatel

Přes 30 000 spokojených zákazníků

Naši zákazníci oceňují především rychlost, čistotu a kvalitu provedení zakázky.

Více o nás
Kufřík

Více než 30 let zkušeností

Již od roku 1994 pod našima rukama vznikají zakázky po celé České republice i v zahraničí.

Více o nás
Ikona pečeť

Záruka 7 let

Na naši práci se můžete spolehnout. Poskytujeme na ni prodlouženou záruku.

Více o nás

Přijďte se podívat
do našeho showroomu

Naši zákazníci jsou spokojeni

Velmi dobrá komunikace - obratem se firma ozvala, když jsem poslala poptávku. Dokonce při zaměřování skel technik navrhl jak nemuset lištu lepit, ale jak vyměřit otvory na šrouby lišty. Tuto firmu můžu jen doporučit - dobrý přístup vůči zákazníkovi, čistě a pěkně odvedená práce. Skla kuchyni opticky ještě zvětšila, protože se od nich odráží světlo, celá teď působí čistě.
Zuzana Koudelková Zuzana Koudelková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Dobrý den, 21.2. 2020 nám byla instalována skla za pracovní desku a na ostrůvek v kuchyni. Za tuto práci bych chtěla velice poděkovat, byla odvedena naprosto precizně, dokonce nám vaši zaměstnanci dokázali vyřešit problém s nerovnou stěnou u ostrůvku, viz foto, což nebylo vůbec jednoduché. Sklo celou kuchyň neuvěřitelně pozvedlo. Firmu budu doporučovat všemi deseti dále.
Jitka Havlíčková Jitka Havlíčková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Nastavení cookies