• icon
  • icon

Jak správně vyčistit skleněné dveře ve sprše?

Jak správně a dobře vyčistit skleněné dveře ve sprše a udržet je v dokonalém stavu? Na to se podíváme v dnešním článku.

 

Skleněné dveře ve sprše jsou esteticky příjemným prvkem v koupelně, který přidává pocit prostornosti a modernosti. Nicméně, časem se mohou na skle usazovat nečistoty, vodní skvrny a mýdlový povlak, což může znehodnotit jejich vzhled - takové dveře jednoduše vypadají nevábně a zašle.

 

Jak tedy správně vyčistit skleněné dveře ve sprše a udržet je v dokonalém stavu?

V tomto článku vám představíme osvědčené metody a tipy.

  1. Příprava a ochrana: Než začnete čistit skleněné dveře ve sprše, připravte si vhodné prostředky a nástroje. Doporučuje se použít neagresivní čistící prostředek, jako je octový roztok nebo jemný čistící prostředek na sklo.

  2. Odstranění nečistot: Aby se snadno odstranily nečistoty a mýdlový povlak, je nejlepší nechat čistící prostředek působit na skle po dobu několika minut. Poté použijte jemnou houbičku nebo mikrovláknovou utěrku a jemnými krouživými pohyby opatrně očistěte sklo. Dbejte na to, aby nedocházelo k nadměrnému tření, abyste předešli možnému poškrábání skla.

  3. Odstranění vodních skvrn: Vodní skvrny lze účinně odstranit pomocí octového roztoku. Navlhčete hadřík v octovém roztoku a opatrně otřete skleněné dveře. Octová kyselina pomůže rozpustit vápenaté usazeniny a odstranit vodní skvrny. Po očištění důkladně opláchněte skleněné dveře vodou a osušte je suchým hadříkem.

  4. Prevence proti znečištění: Aby skleněné dveře ve sprše byly čisté a lesklé co nejdéle, je vhodné věnovat pozornost preventivním opatřením. Po každém sprchování osušte sklo měkkým hadříkem nebo gumovou stěrkou, abyste minimalizovali usazování vodních skvrn a mýdlového povlaku. Pravidelně také provádějte důkladné čištění, a to ideálně jednou týdně.

  5. Alternativní čistící prostředky: Pokud nechcete používat octový roztok, existují i další alternativní čistící prostředky, které jsou vhodné pro čištění skleněných dveří ve sprše. Mezi ně patří například komerčně dostupné čistící prostředky speciálně vyvinuté pro čištění skla, nebo přírodní prostředky jako citronová šťáva nebo jedlá soda.

 

Věnujte dostatečnou péči svým skleněným dveřím ve sprše a pravidelným čištěním a údržbou si uchováte jejich čistý a dokonalý vzhled. Dodržováním správných postupů čištění minimalizujete riziko poškrábání a prodlužujete životnost skleněných dveří. Mějte na paměti, že pravidelná údržba je klíčem k udržení dlouhodobého krásného vzhledu celé vaší sprchy.

 

Doufáme, že vám tento článek poskytl užitečné informace a tipy, jak správně vyčistit skleněné dveře ve sprše a udržet je v perfektním stavu. S důkladnou péčí se můžete těšit na každodenní osvěžující sprchování ve vaší útulné koupelně.

Celý náš tým je vám plně k dispozici, stačí nás kontaktovat

+420 261 226 017

+420 261 226 786

praha@barevnaskla.cz

U plynárny 770/8,
140 00 Praha 4 - Michle

Po-Čt 10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

So individuálně na objednání

 

 

 

 

 

+420 725 845 330

brno@barevnaskla.cz

Pražská 156,
642 00 Brno - Bosonohy

Po-Pá8:00 - 16:00

So - individuálně na objednání