Jak správně vyčistit skleněný sprchový kout?

Skleněný sprchový kout může být náchylný k tvorbě usazenin a vodního kamene. Je proto důležité jej pravidelně čistit a důsledně se o něj starat, aby zůstal vzhledný a jako nový co nejdéle. V dnešním článku jsme pro vás sepsali několik důležitých kroků, které vám pomohou se správnou údržbou skleněného sprchového koutu. Uvidíte, že to není žádná věda!

Jak správně vyčistit skleněný sprchový kout?

Zorientujte se v čisticích prostředcích

Abyste se účinně zbavili zaschlých zbytků mýdla, usazenin a vodního kamene, pouhé opláchnutí skleněné stěny vodou nebude bohužel stačit. Naštěstí je na trhu velké množství nejrůznějších přípravků, které vám pomůžou sklo perfektně vyčistit. Jaký přípravek je ale na čištění sprchového koutu nejvhodnější?

U sprchových koutů víte, že potřebujete čisticí přípravek pro čištění skla. Pro tuto kategorii existují přímo určené speciální čističe ve spreji, které jsou šetrné k povrchu skleněné stěny a pomůžou rychle odstranit veškeré nánosy nečistot. Pokud jste ve sprchovém koutě narazily i na vzniklý vodní kámen, použijte pak čistič přímo určený k jeho odstranění. Tyto přípravky jsou navrženy přesně tak, aby účinně vodní kámen odstranily bez jakéhokoliv poškození skla.

Pokud byste se chtěli vydat spíše ekologičtější cestou, i zde je možnost. Výběr přírodně nezávadných čisticích přípravků je na trhu čím dál větší a je jen na vás, pro jakou značku se rozhodnete. Pokud chcete navíc ušetřit, můžete si poměrně účinný čisticí prostředek vyrobit i z běžných surovin sami doma – stačí smíchat citronovou šťávu, sůl a ocet a máte vystaráno.

Vyčištěno v pár tazích

Když už jste vybrali ten správný přípravek, je na čase se vrhnout do samotného procesu čištění. Pokud chcete, můžete použít ochranné rukavice – vyhnete se tak poškození nehtů a případnému podráždění pokožky na rukou vlivem prostředků. Na sklo ve sprchovém koutě naneste vrstvu čisticího prostředku a nechte jej chvíli působit. Poté vezměte houbičku nebo hadřík a po celé ploše sklo pořádně vyčistěte. Zvýšenou pozornost dbejte u čištění zákoutí a spodní lišty skleněných koutů – zde se usazuje nejvíce nečistot a rychle se tam může tvořit plíseň nebo vodní kámen. Přípravek následně opláchněte teplou vodou a pro jistotu můžete stěny ještě otřít druhým, suchým hadrem.

Jak sami vidíte, nejedná se o nic složitého. Doporučujeme čištění nezanedbávat a věnovat mu pár minut každý týden – předejdete tak vzniku usazenin a zdlouhavému procesu drhnutí.

Kontaktujte nás

Další články na téma barevné sklo

Proč Barevná skla

Ikona podané ruce

Řešení přesně na míru

Vždy se snažíme co nejvíce přizpůsobit potřebám každého klienta. Spokojený zákazník je pro nás nejlepší reklamou.

Více o nás
Ikona uživatel

Přes 30 000 spokojených zákazníků

Naši zákazníci oceňují především rychlost, čistotu a kvalitu provedení zakázky.

Více o nás
Kufřík

Více než 30 let zkušeností

Již od roku 1994 pod našima rukama vznikají zakázky po celé České republice i v zahraničí.

Více o nás
Ikona pečeť

Záruka 7 let

Na naši práci se můžete spolehnout. Poskytujeme na ni prodlouženou záruku.

Více o nás

Přijďte se podívat
do našeho showroomu

Naši zákazníci jsou spokojeni

Velmi dobrá komunikace - obratem se firma ozvala, když jsem poslala poptávku. Dokonce při zaměřování skel technik navrhl jak nemuset lištu lepit, ale jak vyměřit otvory na šrouby lišty. Tuto firmu můžu jen doporučit - dobrý přístup vůči zákazníkovi, čistě a pěkně odvedená práce. Skla kuchyni opticky ještě zvětšila, protože se od nich odráží světlo, celá teď působí čistě.
Zuzana Koudelková Zuzana Koudelková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Dobrý den, 21.2. 2020 nám byla instalována skla za pracovní desku a na ostrůvek v kuchyni. Za tuto práci bych chtěla velice poděkovat, byla odvedena naprosto precizně, dokonce nám vaši zaměstnanci dokázali vyřešit problém s nerovnou stěnou u ostrůvku, viz foto, což nebylo vůbec jednoduché. Sklo celou kuchyň neuvěřitelně pozvedlo. Firmu budu doporučovat všemi deseti dále.
Jitka Havlíčková Jitka Havlíčková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Nastavení cookies