Kde se v interiéru dají použít skleněné dveře?

Skleněné dveře jsou populární volbou pro mnoho různých interiérových prostor. Vnášejí do dané místnosti moderní vzhled, propouštějí světlo a vizuálně otevírají prostor. V tomto článku jsme se zaměřili na místa, kde všude se dají skleněné dveře, jejichž popularita neustále roste, použít.

Kde se v interiéru dají použít skleněné dveře?

Bytové domy

Skleněné dveře mohou být použity jako vstupní dveře do bytových domů, jako dveře na balkon nebo terasu, nebo jako vstupní dveře do jednotlivých bytů. Mohou být navrženy s různými typy skla, jako je například matné sklo, pro zajištění maximálního soukromí. Kvalitní tvrzené sklo v kombinaci s dobrým těsněním navíc skvěle odbourává hluk.

Koupelny a kuchyně

Jedním z nejčastějších míst, kde se se skleněnými dveřmi můžete setkat, bývají koupelny. Skleněné dveře jsou často používány ve sprchových koutech nebo koupelnových vanách. Mohou být průhledné nebo matné, a jejich údržba je velice nenáročná. Skleněné dveře do koupelny také mohou vizuálně otevřít prostor a vytvořit moderní vzhled.

Sklo se v posledních letech hojně rozšířilo také do kuchyňských prostor. Skleněné dveře mohou být použity ve skříňkách nebo vitrínách v kuchyni, aby bylo viditelné nádobí nebo dekorační předměty, nebo jako dveře na kuchyňskou spižírnu.

Obývací pokoje

V obytných prostorech mohou být skleněné dveře použity jako dveře na terasu nebo do zahrady, případně jako oddělovače prostoru mezi obývacím pokojem a dalšími místnostmi. Skleněné dveře mohou být také součástí nábytku, jako jsou skleněné stolky nebo skříňky. Opět, stejně jako u sprchových koutů platí, že jsou tyto dveře velice jednoduché na údržbu.

Kanceláře

S nárůstem poptávky po moderních kancelářích je sklo velice oblíbenou volbou při návrhu nových firemních prostor. Skleněné dveře jsou v tomto případě často využívány jako kancelářské dveře, dveře do konferenčních místností nebo oddělovače pracovních stanic.

Pokud se rozhodujete pro použití skleněných dveří v interiéru, je důležité zvážit zejména jejich bezpečnost. Kvalitní skleněné dveře bývají vyrobeny z bezpečnostního skla, které je odolné vůči nárazu a případnému poškození, proto vyhledejte vždy ověřeného dodavatele. Zároveň zvažte jeho propustnost, abyste se neokradli o soukromí.

V případě, že byste měli zájem o instalaci skleněných dveří do svého domova nebo kanceláří, neváhejte se obrátit na náš prověřený tým odborníků! Rádi pro vás najdou to nejlepší řešení a se vším vám ochotně poradí.

Kontaktujte nás

Další články na téma barevné sklo

Proč Barevná skla

Ikona podané ruce

Řešení přesně na míru

Vždy se snažíme co nejvíce přizpůsobit potřebám každého klienta. Spokojený zákazník je pro nás nejlepší reklamou.

Více o nás
Ikona uživatel

Přes 30 000 spokojených zákazníků

Naši zákazníci oceňují především rychlost, čistotu a kvalitu provedení zakázky.

Více o nás
Kufřík

Více než 30 let zkušeností

Již od roku 1994 pod našima rukama vznikají zakázky po celé České republice i v zahraničí.

Více o nás
Ikona pečeť

Záruka 7 let

Na naši práci se můžete spolehnout. Poskytujeme na ni prodlouženou záruku.

Více o nás

Přijďte se podívat
do našeho showroomu

Naši zákazníci jsou spokojeni

Velmi dobrá komunikace - obratem se firma ozvala, když jsem poslala poptávku. Dokonce při zaměřování skel technik navrhl jak nemuset lištu lepit, ale jak vyměřit otvory na šrouby lišty. Tuto firmu můžu jen doporučit - dobrý přístup vůči zákazníkovi, čistě a pěkně odvedená práce. Skla kuchyni opticky ještě zvětšila, protože se od nich odráží světlo, celá teď působí čistě.
Zuzana Koudelková Zuzana Koudelková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Dobrý den, 21.2. 2020 nám byla instalována skla za pracovní desku a na ostrůvek v kuchyni. Za tuto práci bych chtěla velice poděkovat, byla odvedena naprosto precizně, dokonce nám vaši zaměstnanci dokázali vyřešit problém s nerovnou stěnou u ostrůvku, viz foto, což nebylo vůbec jednoduché. Sklo celou kuchyň neuvěřitelně pozvedlo. Firmu budu doporučovat všemi deseti dále.
Jitka Havlíčková Jitka Havlíčková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Nastavení cookies