• icon
  • icon

Možnosti a využití grafoskla v interiéru

Líbí se vám v interiéru ušlechtilé a nestárnoucí materiály, jako je například sklo, ale nefandíte sterilitě a neoriginalitě, která vládne momentálním trendům? Pak se vám bude líbit grafosklo – tvrzené sklo s fotografiemi nebo grafikou podle vaší fantazie. Získáte jedinečný prvek, kterým se vaše bydlení odliší od šedivého průměru. Kde všude je možné grafosklo využít?

 

Co je to grafosklo?

Jde o skleněné tabule různých tlouštěk, ve kterých je zalaminovaný design podle vašeho výběru. Jednotlivé desky na sebe mohou navazovat a tvořit tak velkolepé motiv. Největší vyráběný rozměr jedné desky je 1 400 × 2 800 mm.

 

Design si můžete vybrat z nabídky databank, vytvořit ve spolupráci s grafikem, případně použít svůj vlastní. Ať už se jedná o abstraktní obrazy, vlastní fotografie nebo decentní vzory, potisk bude vypadat přesně tak, jak si ho namyslíte. Z návrhu se převede do rozměru vhodného k digitálnímu tisku. Dokonalé propojení potisku a skla zajistí roztavená bezpečnostní fólie.

 

 

Kde v interiéru grafosklo využít?

Grafosklo je poměrně univerzálně použitelným materiálem. Pro své vlastnosti může být použito jako dekorační i praktický prvek. Tloušťka použitého grafoskla závisí na jeho určení. V kuchyni se většinou používají širší varianty (6 mm), dveře a příčky bývají přibližně o milimetr nebo dva slabší. Vždy se používá kalená varianta skla, které zajišťuje bezpečnost i v případě, že se sklo rozbije. Vlepená fólie drží střepy pohromadě, takže se nevysypou a nehrozí pořezání.

 

Nejoblíbenější možností využití grafoskla je obklad v kuchyni za kuchyňskou linkou. Kromě toho, že sklo v kuchyni skvěle vypadá, chrání stěnu před znečištěním. Grafické sklo najde využití i jako jednobarevný obklad stěn pro moderní a elegantní vzhled interiéru nebo ve formě skleněných dveří pro maximální přístup světla a dojem prostornosti.

 

Skleněné příčky a výplně zábradlí mohou být použity pro oddělení prostoru bez ztráty přirozeného světla, skleněné nášlapy schodů působí vzdušně a skleněné stolové a barové desky doplňují bydlení moderním a praktickým prvkem. Skleněné pracovní desky kuchyní jsou odolné, snadno se udržují a vypadají luxusně.

 

Grafosklo tedy najde využití nejen v kuchyni, ale i v koupelně, šatně nebo obývacím pokoji. Kromě neotřelého a elegantního vzhledu a možnosti přizpůsobení nabízí i vysokou odolnost a jednoduchou údržbu.

 

Chcete poradit s výběrem nebo probrat vaši představu? Kontaktujte nás, rádi poradíme.

Celý náš tým je vám plně k dispozici, stačí nás kontaktovat

+420 261 226 017

+420 261 226 786

praha@barevnaskla.cz

U plynárny 770/8,
140 00 Praha 4 - Michle

Po-Čt 10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

So individuálně na objednání

 

 

 

 

 

+420 725 845 330

brno@barevnaskla.cz

Pražská 156,
642 00 Brno - Bosonohy

Po-Pá8:00 - 16:00

So - individuálně na objednání