• icon
  • icon

Péče o skleněné obklady

Skleněné obklady v kuchyni jsou estetické, praktické a lehce udržovatelné. To ale neznamená, že jsou samočisticí. Pokud ve vaší kuchyni vaříte, jejich znečistění se zkrátka nedá vyhnout. Pozitivní zprávou je fakt, že se sklo čistí opravdu snadno a tato část úklidu vám tak nezabere víc než pár minut denně. Poradíme vám, jak na to.

 

 

Kalené sklo se čistí skoro samo

Minimum spár a speciální povrchová úprava skleněných obkladů za kuchyňskou linku a sporák dělají z tohoto povrchu jasného vítěze kategorie nejhygieničtějších a nejméně náročných materiálů, které se v kuchyních běžně objevují. Při vaření, smažení a dalších kuchyňských úpravách je však třeba počítat s tím, že se krátkému úklidu nevyhnete. Kapičky vody, tuku, otisky prstů a další nečistoty odstraníte během chvilky, pokud zvolíte správné přípravky a postup.

  • Stačí voda a saponát. I když existuje mnoho přípravků určených přímo na čistění skla v kuchyni, v případě potřeby si vystačíte i s vašim běžným saponátem na nádobí. Celou plochu setřete teplou vodou s kapkou vašeho oblíbeného přípravku a následně doleštěte.
  • Čím dříve, tím lépe. Pokud můžete, setřete nečistotu ihned poté, co vznikne. Mastnotu setřete obyčejným papírovým ubrouskem, abyste ji zbytečně neroztírali po celé ploše.
  • Jde to i bez chemie. Můžete si koupit speciální produkty nebo používat běžný prostředek na mytí nádobí, případně vyzkoušet ekologické produkty. Pokud ale hledáte co nejpřírodnější řešení, vystačíte si i s roztokem horké vody a octa. Ten pomůže rozpustit mastnotu, předchází šmouhám a je šetrný k životnímu prostředí. Alternativou je použití parního čističe, který rozpustí mastnotu a odstraní špínu i patogeny pouze pomocí horké páry. Nehodí se na každodenní rychlý úklid, ale jednou za týden nebo čtrnáct dní vám udělá velkou službu.
  • Neleštěte sklo na přímém slunci. To, co platí u oken, platí i u kuchyňských obkladů: pokud na celou plochu svítí slunce, s leštěním skla počkejte na dobu, kdy bude stín. Na přímém slunci se voda odpařuje příliš rychle, na skle potom zůstávají nevzhledné šmouhy, jejichž rozleštění vám pak bude zbytečně dlouho trvat.

Jak je vidět, v případě skleněných obkladů se není čeho bát, udržují se opravdu snadno. Plánujete jimi ozdobit i vaši kuchyň? Navštivte náš showroom nebo nám zavolejte, odpovíme na všechny vaše dotazy a pomůžeme s výběrem.

Celý náš tým je vám plně k dispozici, stačí nás kontaktovat

+420 261 226 017

+420 261 226 786

praha@barevnaskla.cz

U plynárny 770/8,
140 00 Praha 4 - Michle

Po-Čt 10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

So individuálně na objednání

 

 

 

 

 

+420 725 845 330

brno@barevnaskla.cz

Pražská 156,
642 00 Brno - Bosonohy

Po-Pá8:00 - 16:00

So - individuálně na objednání