• icon
  • icon

Proč je sklo v interiéru tak oblíbené?

Sklo už dávno nepůsobí chladně a neosobně – naopak, pro jeho unikátní vlastnosti ho interiéroví designéři volí stále častěji i pro moderní obytné domy a byty. Sklo dodá vašemu interiéru punc luxusu a elegance a zároveň ho nenuceně provzdušní a přivede do něj přirozené světlo.

 

Dnes se podíváme na to, proč architekti stále častěji pracují právě se sklem, kde všude ho můžete v interiéru využít a jaké má sklo přednosti ve srovnání s tradičně používanými materiály.

 

 

Variabilita, odolnost a luxusní vzhled

Proč tedy architekti tak často sahají právě po sklu? Právě pro jeho všestrannost a variabilitu – je možné jej pořídit v jakémkoliv tvaru, barvě, designu, tloušťce i pevnosti. Díky svým univerzálním vlastnostem se výborně hodí do koupelen, kde nahradí keramické obklady i plastovou sprchovou zástěnu, ale také do kuchyní coby obklad za pracovní desku. Své místo má však také při výrobě schodišť, pracovních desek i na terase. Jeho nenahraditelnou vlastností je jeho průhlednost, díky čemuž dokáže opticky zvětšovat a prosvětlovat prostor. Kalené sklo je pak navíc vysoce mechanicky odolné, pevné a bezpečné. V neposlední řadě pak sklo v průběhu let neztrácí své unikátní vlastnosti a při správném zacházení si zachovává svůj neotřelý vzhled.

 

Celoskleněné dveře a dělicí příčky – soukromí a ladnost v jednom

Celoskleněné dveře se výborně hodí jak do rozlehlých prostor, tak především do menších místností, kde záleží na každém centimetru místa. Právě dveře ze skla byt nádherně otevřou, dodají mu vzdušnost a přirozené světlo. Navíc si můžete zvolit ze široké škály dekorů a vzhledů skla, díky nimž bude zajištěno vaše dokonalé soukromí bez toho, aniž byste přišli o architektonickou ladnost.

 

I do osobních domů a bytů se hodí skleněné dělicí příčky, které část místnosti chytře a nenuceně oddělí (například v menším bytě, pokud potřebujete vizuálně oddělit pracovní část pokoje od zbytku obývacího pokoje). Elegantní a čistý vzhled skleněných příček se výtečně hodí do tmavého bytu, který je třeba chytře zaplavit přirozeným světlem.

 

Bezúdržbové obklady do kuchyně

Sklo se v kuchyni objevuje čím dál častěji. A není se čemu divit – především jako obklad za sporák a kuchyňskou desku je sklo naprosto nedocenitelným materiálem. Díky jednolité vrstvě nemusíte řešit náročné umývání spár, jako je tomu u kachličkových obkladů, sklo je navíc odolné vůči vysokým teplotám a má velmi dlouhou životnost na rozdíl od oblíbených laminátových obkladů. Jeho údržba je díky tomu velice jednoduchá – ať už vám na něj vystříkne horký olej, srazí se na něm pára z hrnce nebo se ušpiní při přípravě jídla, stačí vám jen vlhký hadřík a kapka saponátu a sklo je zase jako nové. Usazená mastnota je tak navždy minulostí.

 

Sklo do koupelny zkrátka patří

Sklo je přítomno prakticky v každé koupelně – ať už pouze v podobě zrcadla, tak ve formě skleněných poliček ale i celých sprchových koutů a zástěn, kterými pozvednete sprchování a koupání na zcela novou úroveň. Díky svému prudce elegantnímu vzhledu a vlastnostem nemusíte řešit plíseň ani zažloutnutí jako u plastových variant.

 

Další možnosti využití skla

Tím ale možnosti skla v interiéru a exteriéru nekončí. Na výběr máte i například celoskleněné schody i zábradlí dovnitř i na terasu, nebo také jídelní stoly či pracovní desky. Fantazii se zkrátka meze nekladou a ve prospěch skla hovoří jeho unikátní vlastnosti, exkluzivní vzhled i vysoká bezpečnost.

 

Sklo zkrátka dokáže povýšit vaši domácnost na umělecké dílo. Díky tomu, že je možné jej potisknout vlastním motivem či fotografií, můžete se na návrhu přímo podílet a otisknout tak do svého domova svůj jedinečný styl.

Celý náš tým je vám plně k dispozici, stačí nás kontaktovat

+420 261 226 017

+420 261 226 786

praha@barevnaskla.cz

U plynárny 770/8,
140 00 Praha 4 - Michle

Po-Čt 10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

So individuálně na objednání

 

 

 

 

 

+420 725 845 330

brno@barevnaskla.cz

Pražská 156,
642 00 Brno - Bosonohy

Po-Pá8:00 - 16:00

So - individuálně na objednání