• icon
  • icon

Skleněná pracovní deska v kuchyni – jaké má výhody?

Skleněné pracovní desky v kuchyních se v posledních letech těší velké oblibě. Ať už je to díky jejich vysoké odolnosti, snadné údržbě nebo elegantnímu vzhledu, zaslouženě se řadí k vyhledávaným a preferovaným materiálům. Pokud sami přemýšlíte nad rekonstrukcí staré kuchyně nebo stojíte před návrhem své kuchyně snů, sepsali jsme pro vás, proč popřemýšlet právě nad pracovní deskou ze skla.

 

 

Praktická i elegantní

Pokud se rozhodnete nainstalovat do vaší kuchyně skleněnou pracovní desku, rozhodně tím neprohloupíte. V porovnání s jinými materiály, jako jsou populární laminát, dřevo nebo keramika, se desky ze skla mohou pochlubit velkou mírou hygieničnosti díky jejich výborné omyvatelnosti. Je zároveň velmi odolná vůči vysokým teplotám i mechanickému poškození. U výběru však myslete na správnou tloušťku skla, ta by měla být minimálně 6 mm. Takovou desku nepoškodí ani náraz tvrdého předmětu, upuštění nádoby či další drobné kuchyňské nehody. 

 

Díky možnosti širokého výběru barevných provedení, povrchových úprav či dekorů skleněné desky budete moci pracovní plochu kuchyně dokonale vyladit s celým interiérem. Zároveň vám díky unikátním vlastnostem skla taková deska opticky zvětší prostor kuchyně a prozáří ho příjemným měkkým světlem. A pokud chcete, aby byla vaše kuchyň opravdu unikátní, lze skleněnou desku i podsvítit.

 

 

Nezapomínejte na správnou péči

Údržba skleněné kuchyňské desky není nijak náročná, je ale dobré dodržovat určitá pravidla, abyste si desku zbytečně nepoškodili, nepoškrábali nebo nijak jinak nenarušili její povrch. K odstranění jakýchkoliv nečistot vám postačí běžný přípravek pro čištění skla, dostupný v každé drogerii. Tyto čističe spolehlivě odstraní veškeré šmouhy, zaschlé kapky i vodní kámen. Případně můžete sáhnout po ekologičtější variantě, jako je voda s octem nebo šťáva z citronu. Tyto přípravky skleněnou desku vyčistí se stejnou účinností a navíc jinak nezatěžují životní prostředí.

 

K přípravkům, kterým je naopak dobré se při údržbě skleněných desek vyvarovat, patří čisticí krémy s mikročásticemi nebo agresivní pěnivá čistidla. U jejich použití může dojít k nenávratnému poškrábání povrchové vrstvy desky. Ideální proto je být při čištění co možná nejšetrnější.

 

Pokud si vás výhody skleněných pracovních desek do kuchyně získaly a rádi byste si vybrali tu svou, neváhejte se na nás obrátit. Vše s vámi odborně zkonzultujeme a vybereme desku na míru pro vaši kuchyň.

Celý náš tým je vám plně k dispozici, stačí nás kontaktovat

+420 261 226 017

+420 261 226 786

praha@barevnaskla.cz

U plynárny 770/8,
140 00 Praha 4 - Michle

Po-Čt 10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

So individuálně na objednání

 

 

 

 

 

+420 725 845 330

brno@barevnaskla.cz

Pražská 156,
642 00 Brno - Bosonohy

Po-Pá8:00 - 16:00

So - individuálně na objednání