Skleněná pracovní deska v kuchyni – jaké má výhody?

Skleněné pracovní desky v kuchyních se v posledních letech těší velké oblibě. Ať už je to díky jejich vysoké odolnosti, snadné údržbě nebo elegantnímu vzhledu, zaslouženě se řadí k vyhledávaným a preferovaným materiálům. Pokud sami přemýšlíte nad rekonstrukcí staré kuchyně nebo stojíte před návrhem své kuchyně snů, sepsali jsme pro vás, proč popřemýšlet právě nad pracovní deskou ze skla.

Skleněná pracovní deska v kuchyni – jaké má výhody?

Praktická i elegantní

Pokud se rozhodnete nainstalovat do vaší kuchyně skleněnou pracovní desku, rozhodně tím neprohloupíte. V porovnání s jinými materiály, jako jsou populární laminát, dřevo nebo keramika, se desky ze skla mohou pochlubit velkou mírou hygieničnosti díky jejich výborné omyvatelnosti. Je zároveň velmi odolná vůči vysokým teplotám i mechanickému poškození. U výběru však myslete na správnou tloušťku skla, ta by měla být minimálně 6 mm. Takovou desku nepoškodí ani náraz tvrdého předmětu, upuštění nádoby či další drobné kuchyňské nehody. 

Díky možnosti širokého výběru barevných provedení, povrchových úprav či dekorů skleněné desky budete moci pracovní plochu kuchyně dokonale vyladit s celým interiérem. Zároveň vám díky unikátním vlastnostem skla taková deska opticky zvětší prostor kuchyně a prozáří ho příjemným měkkým světlem. A pokud chcete, aby byla vaše kuchyň opravdu unikátní, lze skleněnou desku i podsvítit.

Nezapomínejte na správnou péči

Údržba skleněné kuchyňské desky není nijak náročná, je ale dobré dodržovat určitá pravidla, abyste si desku zbytečně nepoškodili, nepoškrábali nebo nijak jinak nenarušili její povrch. K odstranění jakýchkoliv nečistot vám postačí běžný přípravek pro čištění skla, dostupný v každé drogerii. Tyto čističe spolehlivě odstraní veškeré šmouhy, zaschlé kapky i vodní kámen. Případně můžete sáhnout po ekologičtější variantě, jako je voda s octem nebo šťáva z citronu. Tyto přípravky skleněnou desku vyčistí se stejnou účinností a navíc jinak nezatěžují životní prostředí.

K přípravkům, kterým je naopak dobré se při údržbě skleněných desek vyvarovat, patří čisticí krémy s mikročásticemi nebo agresivní pěnivá čistidla. U jejich použití může dojít k nenávratnému poškrábání povrchové vrstvy desky. Ideální proto je být při čištění co možná nejšetrnější.

Pokud si vás výhody skleněných pracovních desek do kuchyně získaly a rádi byste si vybrali tu svou, neváhejte se na nás obrátit. Vše s vámi odborně zkonzultujeme a vybereme desku na míru pro vaši kuchyň.

Kontaktujte nás

Další články na téma barevné sklo

Proč Barevná skla

Ikona podané ruce

Řešení přesně na míru

Vždy se snažíme co nejvíce přizpůsobit potřebám každého klienta. Spokojený zákazník je pro nás nejlepší reklamou.

Více o nás
Ikona uživatel

Přes 30 000 spokojených zákazníků

Naši zákazníci oceňují především rychlost, čistotu a kvalitu provedení zakázky.

Více o nás
Kufřík

Více než 30 let zkušeností

Již od roku 1994 pod našima rukama vznikají zakázky po celé České republice i v zahraničí.

Více o nás
Ikona pečeť

Záruka 7 let

Na naši práci se můžete spolehnout. Poskytujeme na ni prodlouženou záruku.

Více o nás

Přijďte se podívat
do našeho showroomu

Naši zákazníci jsou spokojeni

Velmi dobrá komunikace - obratem se firma ozvala, když jsem poslala poptávku. Dokonce při zaměřování skel technik navrhl jak nemuset lištu lepit, ale jak vyměřit otvory na šrouby lišty. Tuto firmu můžu jen doporučit - dobrý přístup vůči zákazníkovi, čistě a pěkně odvedená práce. Skla kuchyni opticky ještě zvětšila, protože se od nich odráží světlo, celá teď působí čistě.
Zuzana Koudelková Zuzana Koudelková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Dobrý den, 21.2. 2020 nám byla instalována skla za pracovní desku a na ostrůvek v kuchyni. Za tuto práci bych chtěla velice poděkovat, byla odvedena naprosto precizně, dokonce nám vaši zaměstnanci dokázali vyřešit problém s nerovnou stěnou u ostrůvku, viz foto, což nebylo vůbec jednoduché. Sklo celou kuchyň neuvěřitelně pozvedlo. Firmu budu doporučovat všemi deseti dále.
Jitka Havlíčková Jitka Havlíčková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Nastavení cookies