Proč je sklo v interiéru tak oblíbené?

Sklo už dávno nepůsobí chladně a neosobně – naopak, pro jeho unikátní vlastnosti ho interiéroví designéři volí stále častěji i pro moderní obytné domy a byty. Sklo dodá vašemu interiéru punc luxusu a elegance a zároveň ho nenuceně provzdušní a přivede do něj přirozené světlo. Dnes se podíváme na to, proč architekti stále častěji pracují právě se sklem, kde všude ho můžete v interiéru využít a jaké má sklo přednosti ve srovnání s tradičně používanými materiály.

Proč je sklo v interiéru tak oblíbené?

Variabilita, odolnost a luxusní vzhled

Proč tedy architekti tak často sahají právě po sklu? Právě pro jeho všestrannost a variabilitu – je možné jej pořídit v jakémkoliv tvaru, barvě, designu, tloušťce i pevnosti. Díky svým univerzálním vlastnostem se výborně hodí do koupelen, kde nahradí keramické obklady i plastovou sprchovou zástěnu, ale také do kuchyní coby obklad za pracovní desku. Své místo má však také při výrobě schodišť, pracovních desek i na terase. Jeho nenahraditelnou vlastností je jeho průhlednost, díky čemuž dokáže opticky zvětšovat a prosvětlovat prostor. Kalené sklo je pak navíc vysoce mechanicky odolné, pevné a bezpečné. V neposlední řadě pak sklo v průběhu let neztrácí své unikátní vlastnosti a při správném zacházení si zachovává svůj neotřelý vzhled.

Celoskleněné dveře a dělicí příčky – soukromí a ladnost v jednom

Celoskleněné dveře se výborně hodí jak do rozlehlých prostor, tak především do menších místností, kde záleží na každém centimetru místa. Právě dveře ze skla byt nádherně otevřou, dodají mu vzdušnost a přirozené světlo. Navíc si můžete zvolit ze široké škály dekorů a vzhledů skla, díky nimž bude zajištěno vaše dokonalé soukromí bez toho, aniž byste přišli o architektonickou ladnost.

I do osobních domů a bytů se hodí skleněné dělicí příčky, které část místnosti chytře a nenuceně oddělí (například v menším bytě, pokud potřebujete vizuálně oddělit pracovní část pokoje od zbytku obývacího pokoje). Elegantní a čistý vzhled skleněných příček se výtečně hodí do tmavého bytu, který je třeba chytře zaplavit přirozeným světlem.

Bezúdržbové obklady do kuchyně

Sklo se v kuchyni objevuje čím dál častěji. A není se čemu divit – především jako obklad za sporák a kuchyňskou desku je sklo naprosto nedocenitelným materiálem. Díky jednolité vrstvě nemusíte řešit náročné umývání spár, jako je tomu u kachličkových obkladů, sklo je navíc odolné vůči vysokým teplotám a má velmi dlouhou životnost na rozdíl od oblíbených laminátových obkladů. Jeho údržba je díky tomu velice jednoduchá – ať už vám na něj vystříkne horký olej, srazí se na něm pára z hrnce nebo se ušpiní při přípravě jídla, stačí vám jen vlhký hadřík a kapka saponátu a sklo je zase jako nové. Usazená mastnota je tak navždy minulostí.

Sklo do koupelny zkrátka patří

Sklo je přítomno prakticky v každé koupelně – ať už pouze v podobě zrcadla, tak ve formě skleněných poliček ale i celých sprchových koutů a zástěn, kterými pozvednete sprchování a koupání na zcela novou úroveň. Díky svému prudce elegantnímu vzhledu a vlastnostem nemusíte řešit plíseň ani zažloutnutí jako u plastových variant.

Další možnosti využití skla

Tím ale možnosti skla v interiéru a exteriéru nekončí. Na výběr máte i například celoskleněné schody i zábradlí dovnitř i na terasu, nebo také jídelní stoly či pracovní desky. Fantazii se zkrátka meze nekladou a ve prospěch skla hovoří jeho unikátní vlastnosti, exkluzivní vzhled i vysoká bezpečnost.

Sklo zkrátka dokáže povýšit vaši domácnost na umělecké dílo. Díky tomu, že je možné jej potisknout vlastním motivem či fotografií, můžete se na návrhu přímo podílet a otisknout tak do svého domova svůj jedinečný styl.

Kontaktujte nás

Další články na téma barevné sklo

Proč Barevná skla

Ikona podané ruce

Řešení přesně na míru

Vždy se snažíme co nejvíce přizpůsobit potřebám každého klienta. Spokojený zákazník je pro nás nejlepší reklamou.

Více o nás
Ikona uživatel

Přes 30 000 spokojených zákazníků

Naši zákazníci oceňují především rychlost, čistotu a kvalitu provedení zakázky.

Více o nás
Kufřík

Více než 30 let zkušeností

Již od roku 1994 pod našima rukama vznikají zakázky po celé České republice i v zahraničí.

Více o nás
Ikona pečeť

Záruka 7 let

Na naši práci se můžete spolehnout. Poskytujeme na ni prodlouženou záruku.

Více o nás

Přijďte se podívat
do našeho showroomu

Naši zákazníci jsou spokojeni

Velmi dobrá komunikace - obratem se firma ozvala, když jsem poslala poptávku. Dokonce při zaměřování skel technik navrhl jak nemuset lištu lepit, ale jak vyměřit otvory na šrouby lišty. Tuto firmu můžu jen doporučit - dobrý přístup vůči zákazníkovi, čistě a pěkně odvedená práce. Skla kuchyni opticky ještě zvětšila, protože se od nich odráží světlo, celá teď působí čistě.
Zuzana Koudelková Zuzana Koudelková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Dobrý den, 21.2. 2020 nám byla instalována skla za pracovní desku a na ostrůvek v kuchyni. Za tuto práci bych chtěla velice poděkovat, byla odvedena naprosto precizně, dokonce nám vaši zaměstnanci dokázali vyřešit problém s nerovnou stěnou u ostrůvku, viz foto, což nebylo vůbec jednoduché. Sklo celou kuchyň neuvěřitelně pozvedlo. Firmu budu doporučovat všemi deseti dále.
Jitka Havlíčková Jitka Havlíčková
Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička Hvězdička
Nastavení cookies