Skleněný obklad kuchyně, skleněná pracovní deska, dřevo

Kuchyňské pracovní desky z kaleného skla

Dříve, než vznikne pracovní deska, musí se vyrobit kalené sklo. Základem pro výrobu kaleného skla jako základu pro kuchyňské pracovní desky je ploché stavební sklo. Sklo je třeba zpracovat dle předem daných rozměrů včetně všech otvorů a výřezů, další opracování po zakalení již není možné. Sklo, ze kterého poté budou vyrobeny pracovní desky, musí projít kalicí pecí. Proces kalení spočívá v ohřátí skla na teplotu převyšující 600 °C a následném prudkém ochlazení. Tím se během několika sekund ochladí povrch skla, ale vnitřní část zůstává teplá. Sklo tak získá vnitřní napětí, a tím i lepší vlastnosti. Vnitřní tažné pnutí uvnitř dává vzniknout tlakovému napětí na povrchu. Takto vzniklé sklo má vysokou pevnost v ohybu, velkou odolnost proti nárazům, tepelnou i chemickou odolnost a unese také větší zátěž. V případě rozbití se sklo rozpadne na malé neostré střípky, čímž se výrazně sníží pravděpodobnost poranění.

Tvrzené sklo je několikanásobně pevnější než běžné sklo. Díky těmto vlastnostem se toto sklo řadí mezi tzv. bezpečnostní skla.

 

pracovní deska kyuchyně sklo

skleněná pracovní deska na kuchyňskou linku

 

Pracovní desky patří k těm částem interiéru, které by měly vydržet každodenní používání. Požadavky na kvalitu pracovní desky jsou tedy poměrně vysoké. Ať už na její funkčnost a odolnost proti mechanickému poškození, tak i na stránku estetickou. Skleněné pracovní desky všechny tyto požadavky splňují a díky dokonalé údržbě jsou skutečným hitem našich interiérů. Každá pracovní deska je originál, každému zákazníkovi na míru. Není třeba se držet standardů, kdy vhodná šířka pracovní desky je 60cm.

Pracovní desky ze skla budou nadčasovou, luxusní a vysoce kvalitní součástí vašeho interiéru. Moderní kuchyň bez skleněné pracovní desky si již nelze ani představit. Svou čistotou, lehkostí a zdánlivou křehkostí (skleněné pracovní desky patří k těm nejodolnějším vůbec) dodají pracovní desky vaší kuchyni jedinečný rozměr.

 

Skleněné desky vyrábíme z několika druhů kalených skel, které se liší dvou tloušťkou a zabarvením. Tým profesionálně vyškolených odborníků vám vždy individuálně poradí a doporučí pracovní desky vhodné právě pro váš interiér. Standardní skleněná pracovní deska se vyrábí v tloušťce 10-12mm, u nás si lze pracovní desku objednat až do 19mm. Stejně jako skleněné obklady, i skleněné pracovní desky lze vyrábět v široké škále barevných odstínů, včetně vašich individuálních představ. Vždy tak, aby dokonale ladily s vaším interiérem. Pro větší představu o barvách a materiálech je možné navštívit naši vzorkovnu v Praze a Brně, což vaše rozhodování může usnadnit.

 

skleněné pracovní desky kuchyně

kuchyňská pracovní deska ze skla